FAMILIELEVEN IN BATAVIA

Like

Amateurfilm van Wouter Kuyck over het familieleven van de familie Kuyck aan de Tamarindelaan 28 in Batavia in Nederlands-Indië. Shots van moeder, de kinderen en het Javaans personeel tijdens de dagelijkse bezigheden en vrije tijdsbesteding.

Periode: 
Datum (van): 
01-01-1927
Drager: 
16mm
Catalogusnummer: 
133010
Rechten: 
Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid

2 Reacties

Eddy Cretier4-09-2016 - 11:42

Geachte family,
Onze family woonde in Batavia op de Berendrechts laan nr 7,nu tegenwoordig is de naam veranderd in Jln. Batu Ceper.
De tweede generatie fam Cretier is in Nederlands Indie geboren en overladen,
Ik ben in 1950 geboren in Balikpapan (Borneo),en mijn jongere broer is in Pladju geboren op het eiland Sumatra.
Mijn vader filmde in de Jaren vijftig in Indonesie,en fotograveerde redelijk veel.
met vriendelijke groeten, Eddy Cretier Hoorn

Maurice Kuyckx14-03-2020 - 22:47

Voor me ligt....Met ons alles goed; Brieven en films uit Nederlands-Indië van de Familie Kuyck ...met DVD. Ik werk aan onze stamboom vanaf "De ridders van Cuijk" tot heden met een 20tal verschillende schrijfwijzen en uitspraken. Zie tevens mijn FB site. onder foto's, ga dan naar albums .... daar vind je een verzameling uit mijn genealogie, en ook andere zaken. Grtjs Maurice Kuyckx Tongeren

Deze film is onderdeel van de tentoonstelling:

  • Indonesië portret inwoners door Emile Enthoven

    Opnieuw aarden

    Aandacht voor amateurfilmers die door geboorte of voor werk hebben gewoond in Nederlands-Indië of Indonesië en ge(r)emigreerd zijn naar Nederland. Hoe hebben zij hun leven weer opgepakt?
  • Dagelijks Leven HI2 (Harschnitz)

    Dagelijks leven

    De familie en het gezin behoren meestal tot de eerste beelden die een beginnend filmer maakt.

  • Nederlands-Indië: de kolonie in beeld

    Nederlands-Indië is misschien wel onze meest tot de verbeelding sprekende kolonie. Bekijk in de tentoonstelling hoe de Nederlandse gezinnen leefden in hun witte koloniale villa’s met hun duidelijk Hollandse spulletjes. Of hoe de militairen aldaar goed werk verrichtten, maar ook hoe ze hun vrije uurtjes besteedden, bijvoorbeeld in een nachtclub.